Okulumuzda 1 Gün

Çocuklar sabah 07:30’ dan itibaren okuluna gelmeye başlarlar.


sabah kahvaltılarını okulumuzda yapan çocuklarımız öğretmenler tarafından sınıflarına alınırlar. 

Çocuklar güne Serbest Zaman Etkinlikleri ile başlarlar. İlgi köşelerinde (evcilik, fen-doğa, müzik, blok, sanat, trafik, kitap, kukla köşeleri), legolarla oyunlar oynarlar, resim yaparlar, oyun hamurlarına şekiller verirler. 

Bütün çocuklar bir araya gelince 15:00’ da anaokulumuzun yemekhanesine kahvaltı yapmak için geçerler. 

Anadili Etkinlikleri ile yeni konular öğrenilir, hikayeler okunur ve çocuklar tarafından tekrar anlatılıp dramatize edilir. Şiirler, tekerlemeler söylenir. 

Okulumuzun Marmara Eğitim Köyü Kampusündeki bulunan hayvanat bahçesi, sera ve ilköğretimin laboratuarı, okulumuzdaki bilim sınıfı ve bilgisayarlar bahçe kullanılarak aktif öğrenme ile anadili etkinlikleri desteklenir. 

Oyun ve Bedensel Etkinliklerle grup halinde oyunlar oynayarak grup ile birlikte hareket etmeyi öğrenirler. 

Saat 12:00’ da öğle yemeği yenilir. Okulumuzun yemekhanesinde pişirilen yemekler, anaokulu yemekhanesinde servise sunulur. Yemekler çocukların damak tadına uygun, aynı zamanda tüm besin öğelerini içeren özelliklerde hazırlanır. 

Yemek sonrası dişler fırçalanır. 

Müzik ve Estetik Etkinliklerinde konularla ilgili şarkılar öğrenilir. Şarkılar beden dili ile ifade edilmeye çalışılır. Müzik öğretmeni eşliğinde org çalışmaları ile bedenini tanıma farkına varma ve ritim çalışmaları oyunlar ve şarkılarla yapılır. 

Sanat Etkinlikleri ve seramik çalışmaları ile özgün çalışmalar yapılır. Çocukların yaratıcılığını geliştirmeye yönelik el faaliyetleri düzenlenir. 

Okuma Yazmaya Hazırlık Etkinlikleri ile kavramlar öğrenilir. Öğrenilen kavramlar günlük hayata yansıtılır. Çocuklar kalem tutmayı, kitap kullanmayı, sayılarla ilgili çalışmayı öğrenirler. 6 yaş grubuna ilköğretimi tanıma gezileri ve eğitim çalışmalarıyla ilköğretime hazırlık çalışmaları pekiştirilir. 

Eğitsel Etkinliklerle öz bakım becerileri gelişir. Çocuklara beslenme, temizlik, giyinme-soyunma ile ilgili becerilerin geliştirmesi için aktiviteler sunulur. 

Günün yorgunluğu ikindi kahvaltısında hazırlanan lezzetli çörekler, kurabiyeler ve pastalar yenilerek atılır. 

Çocuklar 17:00’dan itibaren eve gitmek için hazırlanmaya başlarlar. 17:30’da servisimiz anaokulundan hareket eder.