Anaokulunda Yaşam

Beslenme
 

Öğrencilerimize dengeli beslenme alışkanlığı kazandırabilmek amacıyla gün içinde sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı verilir. Yemekler deneyimli kadromuz tarafından kalori hesapları yapılarak düzenlenmiş yemek listesine göre okul mutfağında, hijyenik koşullarda hazırlanır. Oluşturulan aylık listeler düzenli olarak velilerimize gönderilir.


Sağlık   

Öğrencilerin fiziksel ve sağlık durumlarıyla ilgili her türlü bilgi okul tarafından izlenmektedir.

Okulumuz gün içinde okulda rahatsızlanan öğrencilere gerekli müdahalede bulunur. Hastalık durumlarında okul yönetimi öğrencilerin velilerine haber verir ve öğrencilerin veli nezaretinde evlerine gönderilmelerini sağlar. Öğrencilerimize velinin bilgisi ve onayı olmadan hiçbir şekilde ilaç verilmez.Öğrencilerin hasta, ateşli, keyifsiz oldukları durumlarda nekahet dönemlerini evde dinlenerek geçirmeleri gerekmektedir. Velilerimizin hastalık durumlarında öğrencileri antibiyotik kullanımının en erken, 3. günü bitiminde ve öğrenci tam anlamıyla iyileştikten sonra okula gönderilmeleri tüm çocuklarımızın hastalıklardan korunmasını sağlayacaktır. Bu konuda hassasiyetinizi önemle rica ediyoruz.

Alerjiye bağlı burun akıntısı, öksürük gibi alerjik rahatsızlık hallerinde, rahatsızlığın alerjik olduğuna dair bir doktor raporunu tarafımıza bildirmenizi rica ediyoruz.

İlaç kullanması gereken öğrencilerimizin ilaçlarının üstüne Okul-Aile İletişim Kitapçığı’nın sonunda bulunan ilaç kullanım etiketlerinin yapıştırılması ve kitapçığa konu ile ilgili bilgi notu yazılması gerekmektedir.Okulumuzda öğretmen ve öğrencilerimiz, acil durumlarda ilk müdahalenin doğru eller tarafından yapılması amacıyla Türkiye’nin ilk acil sağlık hizmeti kuruluşu olan “Medline” güvencesi altındadır. Öğrenci ile ilgili acil durumlarda ilk önce Medline daha sonra veli aranır ve konu hakkında gerekli bilgi verilir, velinin isteği doğrultusunda hareket edilir.
 

Ulaşım

Öğrencilerimizin ulaşımı, okulumuzun servis aracı ile deneyimli sürücüleri ve servis hostesleri eşliğinde rahat, güvenli ve zamanında yapılır. Koltuk sayısı kadar öğrenci alınan servislerimizde, her öğrencinin emniyet kemeri takması zorunludur. Okul yönetimi tarafından denetlenen servislerle öğrencilerimiz veliden teslim alınır ve okul çıkışlarında veliye teslim edilir.

 

Giyim

Öğrencilerimiz, haftanın bir günü renk gününe uygun kıyafetle gelmekteler ve diğer günler için herhangi bir renk birliği yoktur.gelirler.


Güvenlik

Okulumuzda öğrencilerimizin güvenliği esastır. Okul güvenliği tarafından okulun giriş-çıkışları ve güvenliği sürekli denetlenir. Öğrencilerimiz okul çıkışlarında aksi belirtilmedikçe sadece ailesine teslim edilir. Öğrencilerimiz okul çıkışlarında velisinin yazılı izni olmadan başka kişilerle okulu terk edemezler. Öğrenciyi okuldan anne veya baba dışında bir kimsenin alması durumunda bunun mutlaka yazılı olarak okul müdürüne bildirilmesi gerekmektedir.